Düşüş Sayfa Optimizasyonu Google Adwords, doğru anahtar kelimeleri ilgili sayfalar ile özdeşleştirerek sitenize düşük maliyetle müşteriyi çekmeyi amaçlar. İyi bir  Düşüş Sayfa Optimizasyonu Google Adwords sayfasına sahip değilseniz sitenize giren kullanıcının beklentilerini karşılayabilme olasılığınız düşük olmaktadır. Düşüş sayfa optimizasyonunda en önemli ölçüt müşteri farkındalık seviyelerine göre sayfalar hazırlanmasıdır.

Düşüş Sayfa Optimizasyonu Nedir

Peki Müşterilerin Farkındalık Seviyeleri Ne Ölçüdedir ve Beklentileri Nelerdir?

Peki Müşterilerin Farkındalık Seviyeleri Nasıl Ölçebiliriz?

Anketler ve FeedBackler

Anketler ve FeedBackler

Müşterilerinizin ne aradığını ve hangi ürünü satın almak istediğini anketler yardımıyla öğrenebilirsiniz. Ürünü kullanan müşterilerden aldığınız feedback (geri dönüşler) ile farkındalık seviyeleri hakkında iyi bir veri seti oluşturabilirsiniz.

Google analytics Aracı

Google Analytics

Google Analitik sayesinde sayfanızda kalan müşteri sayısını, yeni ziyaretçi ve size geri dönen müşterilerinizin sayısını görebilirsiniz. Ayrıca hangi sayfalarınız hemen terk ediliyor ve sayfalarınızda kalma süreleri ne kadar buna benzer birçok sorunuza cevap bulabilmektesiniz.

Google Adwords Verileri

Google Adwords (SEM) Verileri

Kullanıcıların hangi anahtar kelimeleri arama yaptığını ve bu anahtar kelimelerle ilgili analizleri görebilmesini sağlayan platformdur.