SEM Ajansı, search engine marketing yani arama motoru pazarlaması olarak bildiğimiz ve SEO kadar önemli bir pazarlama sektörü olan arama motorları reklamcılığında uzman olarak işler yapan firmalardır. SEM, SEO kadar kalıcı etkisi olmayan hem de maliyetli ve etkisi anlık olan bir pazarlama türüdür. SEO size ücret ödemeden reklamlarınızı yaparken SEM ise ödediğiniz tutar kadar sizi ve markanızı tanıtmaktadır. Örnek olarak ifade edecek olursak Google’da yaptığımız aramalarda karşımıza ilk çıkan sponsorlu sayfaların SEM uygulamaları yoluyla yer almaktadır. Kısacası SEM ajansı, reklamlar yoluyla sitenizin görünürlüğünü artırarak sitenizin trafiğini artırmaktadır.

SEM Ajansı

SEM (Search Engine Marketing) Nedir ?

SEM (Search Engine Marketing)

Dijital Pazarlama platformlarında bir ürününüzü ya da hizmetinizi daha çok satmak ya da bilinirliğinizi artırmak amacıyla reklam yapmak istiyorsanız sadece SEO çalışmaları yeterli olmaz. Arama sonuçlarında internet kullanıcılarına görünürlüğünüzü artırmanın diğer bir alternatifi de iyi reklam stratejiyle öne çıkmaktır. Bu reklamı bir strateji çerçevesinde ele alan pazarlama kanalı ise SEM ‘dir. (Search Engine Marketing – Arama Motoru Pazarlaması)

SEM reklamları son kullanıcıya aracı olmadan ulaştırır. SEM de reklamları doğru bütçe, doğru zaman, doğru kitle ile yönetilmesi ve yayınlanması en dikkat edilmesi gereken noktalardandır. En çok bilinen ve kullanılan SEM yöntemi Google Adwords reklamlarıdır.

SEM Sizin ;

  • İnternette görünür olmanızı sağlar.

  • Ücret ödeyerek arama motorlarında en üst kısmında çıkabilirsiniz.

  • Hedeflediğiniz hedef kitleye kolayca ulaşmanıza aracı olur.

  • Web sitenizdeki ürün ya da hizmet tanıtımı, talep, bilgi ve iletişim formu aracılığıyla site ziyaretçilerinizin size kolaylıkla ulaşabilmesini sağlar ve site trafiğinizi artırır.

  • Sitenizi ziyaret eden kullanıcıların talepleri ve şikayetleri doğrultusunda müşteri odaklı analizler yaparak kendinizde ve sitenizde gördüğünüz eksiklikleri de kolayca tespit edebilirsiniz.

  • Ürün ve hizmet satışlarınızı dijital pazarlama kanalı olan SEM ile yükseltebilirsiniz.

  • Yaptığınız analizler ile firmanızın pazarlama stratejilerini belirleyerek gelirlerinizi daha da artırabilirsiniz.

SEM Ajansı ile Birlikte Reklam Vermenin Avantajları Nelerdir?

SEM Ajansları, arama motorlarının SERP ( Search Engine Results Page) olarak bilinen web sayfalarında reklamları en ucuz maliyet ve en fazla tıklama ile görüntülenmesini sağlayan firmalardır. Kendi reklam bütçenizi kendiniz yönetip reklam veriyor olabilirsiniz. Aklınızdan “Google Ads ya da SEM ajansı gibi firmalara neden ihtiyaç duyayım?” sorular geçiyor da olabilir.

SEM ajansları reklam veren firmalara tıklama başına düşük maliyetle reklam yayınlama, satış odaklı anahtar kelime seçimi ve doğru hedef kitlenin belirlenmesi konusunda danışmanlık yapmaktadır.

ıklama Başına Düşük Maliyetle Reklam Yayınlama Nedir

Tıklama Başına Düşük Maliyetle Reklam Yayınlama

Google Ads yönetimi ya da SEM hizmeti sağlayan ajanslar devamlı olarak yeni kampanyalar üretip ve aktif olarak yüzlerce firmanın hesabını yönetmektedir. Bundan dolayı SEM Ajansları, Google tarafından sağlanan avantajlar sayesinde aynı sıralamalara göre daha düşük reklam maliyetleri öder. Bu sayede sektörünüz fark etmeden olsun bireysel olarak firmanız tarafından vereceğiniz reklam kampanyalarına göre daha düşük rakamlarda tıklama başı maliyet ödeyeceksiniz.

Satış Odaklı Anahtar Kelime Seçimi Nedir

Satış Odaklı Anahtar Kelime Seçimi

Anahtar kelimelerin seçimi ziyaretçilerin davranışları, hangi anahtar kelimeler üzerinden satış gerçekleştiği doğrultusunda belirlenir.SEM ve Google Ads danışmanlığı veren ajanslar bu kelimeleri kolayca tespit edilebilir. SEM ajansları satış odaklı anahtar kelimelere yoğunlaşarak firmaların satış oranları arttırır.

Doğru Hedef Kitlenin Belirlenmesi Nedir

Doğru Hedef Kitlenin Belirlenmesi

Örnekle anlatacak olursak ”bayan ayakkabı” üzerinde hizmet veren mağazanın internet sitesinin reklamını verirken hedef kitlenin sadece bayanlara gösterilmesini tercih edersiniz. SEM hizmeti veren firmalar bayan seçeneğine ek olarak yaş aralıklarına uygun ayakkabı kampanya seçenekleri sunarak daha düşük maliyet ile daha yüksek geri dönüşler almanızı sağlar.

En Doğru SEM ve Google Adwords Ajansı Tercihi İçin Bize Ulaşın!

En Doğru SEM ve Google Adwords Ajansı Tercihi İçin Bize Ulaşın!

Bem Bilgisayar; firmalara SEO, SEM, Sosyal Medya, Web Tasarım, Mobil Pazarlama, İçerik Pazarlama alanlarında hizmet veren bir dijital pazarlama ajansıdır. Dijitalleşen dünya hiç beklenmedik tecrübeleri beraberinde getirmekte ve reklam bütçeleri artık satışlardan önce gelmektedir. Google Adwords Hizmetimiz ile Google Adwords reklam modellerinden en uygun olanını sizin için seçerek satışları ve marka bilinilirliğinizi artırmayı hedeflemekteyiz. Düşüş Sayfa Optimizasyonu, adwords kalite puanı yükseltme teknikleri, reklam metni oluşturma,anahtar kelime belirleme, negatif anahtar kelime stratejileri, teklif stratejileri ve bütçe optimizasyonu konularında firmalara danışmanlık yaparak hizmet vermekteyiz.

SEO Ajansı ve  Danışmanlığı, Adwords (SEM ) Danışmanlığı, Sosyal Medya Yönetimi ve diğer tüm hizmetlerimizi sitemizdeki ürün ve hizmetler menüsündeki dijital pazarlama hizmetleri bölümünde detaylı inceleyebilir; aralarından size uygun olan hizmetleri seçebileceğiniz Google Adwords (SEM) paketlerini Google Adwords Fiyatları sayfasından bakabilirsiniz. Bizimle iletişime geçmek ve sorularınız için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.